Bazénové lemy a dlažby

Dokonalý dizajn každého bazéna dotvára bazénová dlažba a bazénové lemy.

bazénové lemy a dlažby

Dôležitým prvkom každého bazéna je jeho okolie.

Bazénová dlažba dotvára celkový efekt vzhľadu bazéna. Výberom farby a materiálu sa mení celkový vzhľad každého bazéna. Bazénové dlažby sa takmer vždy lepia, preto si treba riadne premyslieť výber dlažby. 

Bazénové dlažby sa vyrábajú z rôznych materiálov ako keramika, betón, žula alebo napríklad mramor. Pri výbere materiálu treba brať na zreteľ, že každý materiál zadržiava teplo inak. Pri kamenných a betónových dlažbách je udržiavanie tepla omnoho vyššie ako pri keramických dlažbách. Svetlejšia dlažba udržiava menej tepla a tak väčšinou odporúčame krémové alebo svetlé odtiene aby ste si vy a Vaše ratolesti nepopálili nohy. 

Bazénová dlažba, ale najmä bazénové lemy musia byť s protišmykovou úpravou. Klasické dlažby nie sú vhodné k bazénom vzhľadom k nedostatočnému protišmykovému povrchu a hlavne nie sú mrazuvzdorné ako dlažby určené k bazénom. 

Snažíme sa Vám dodávať len kvalitné keramické bazénové dlažby od španielskej firmy Rosa Gres, ktorá sa zaoberá výhradne výrobou dlažieb a lemov k bazénom.  Rosa Gres dodáva všetky dlažobné komponenty k bazénom mimo dlažieb ako napríklad prelivové mriežky, keramické kryty a podobne.

S bazénovou dlažbou Rosa Gres bude Váš bazén dokonalý.