Posuvné zastrešenia bazénov
Lamelové zastrešenia bazénov
Previous
Next

Zastrešenia bazénov pre predĺženie sezóny a úsporu nákladov na prevádzku bazéna

Pre plnohodnotné fungovanie bazéna počas celého roku je vždy potrebné dbať aj na zakrytie vodnej hladiny. 

Zastrešenia bazénov by mali byť nevyhnutnou súčasťou každého bazéna aby ste si dokázali predĺžiť sezónu a skvalitnili si kúpanie.  Keď už sa rozhodnete budovať bazén na záhrade, určite ho chcete využívať v sezóne čo možno najdlhšie bez náročnej údržby. Zastrešenie bazénov Vám zabezpečí bezstarostné užívanie si vodných radovánok, aj keď práve nie je ideálne počasie a zaručí dlhšiu životnosť bazénu, pretože slúži ako ochrana pred vonkajšími vplyvmi. Pomôžeme Vám vybrať vhodný typ zastrešenia bazéna podľa Vašich požiadaviek a zodpovieme všetky Vaše otázky. V dnešnej dobe už nie je zastrešenie bazénov len luxusným nadštandardom, ale výhodnou investíciou, ktorá v konečnej fáze ušetrí veľa času i nákladov na údržbu vody. Práve vďaka zastrešenie bazéna zostáva voda dlhšie čistá, v optimálnej teplote na kúpanie a dizajnovo si môžete vybrať také zastrešenie, ktoré architektonicky zapadne do rázu Vašej záhrady.

Zastrešenie bazénov delíme na viacero typov:

Posuvné bazénové zastrešenia

Posuvné bazénové zastrešenia vedia predĺžiť mimoriadne kúpaciu sezónu o niekoľko mesiacov. Dá sa pod nimi užívať kúpanie aj počas chladného a nepriaznivého počasia. Dokážu ohriať vodu o niekoľko stupňov, ale ich hlavným prínosom je bezpečnosť a čistota vody v bazéne. Podľa výšky zastrešenia ich delíme na: 

  • nízke
  • stredne vysoké
  • vysoké

bazénové zastrešenia. Nad výškou bazénového zastrešenia treba vopred pouvažovať, pretože niektoré plnia aj funkciu zimnej záhrady a iné modely sú napríklad dizajnové. Radi Vám s výberom poradíme. 

Lamelové zastrešenia bazénov

Lamelové zastrešenia bazénov sú dizajnové zastrešenia, ktoré sa hodia aj k bazénom kde je minimálny priestor na odtiahnutie zastrešenia. Dodávajú sa ako nadhladinové lamelové zastrešenia alebo podhladinové lamelové zastrešenia. 

Lamelové zastrešenia plávajú po hladine, nepotrebujú žiadne vodiace lišty. Dodávajú sa v PVC,  Polykarbonátovom prevedení alebo solárnom polykarbonátovom prevedení, ktoré dokáže zohriať teplotu vody o 5-8 stupňov priamo zo slnka. 

Veľkou výhodou je, že sa dodávajú s plne  automatickými elektrickými navíjacími zariadeniami, ktoré sú vyrobené z nerezu AISI 316L najvyššieho štandardu  (odolné aj voči korózii zo slanej vody).

Lamelové zastrešenia bazéna poskytujú dokonalú bezpečnosť pred pádom do vody. Keďže lamely plávajú priamo po hladine vody v bazéne, zabraňujú odparovaniu vody a bazénovej chémie, udržujú teplotu vody keďže ju zakrývajú na 99% a v prípade solárnych lamiel vodu aj ohrievajú. Samozrejmosťou je zabránenie pádu nečistôt do bazéna. V prípade záujmu Vám radi pomôžeme s výberom, môžete sa obrátiť na nás.