Murovaný bazén
Murovaný bazén nazývaný aj fóliový bazén s veľmi dlhou životnosťou
Murovaný bazén
Murovaný bazén nazývaný aj fóliový bazén s veľmi dlhou životnosťou
Previous
Next

Murovaný bazén

Fóliový bazén

Murovaný bazén s ťažkou bazénovou fóliu s neobmedzeným tvarom a veľkosťou

Murovaný bazén nazývaný aj fóliový bazén vyniká svojimi veľkými prednosťami. Železo-betónový skelet vyniká absolútne najväčšou životnosťou zo všetkých typov bazénov. Kvôli jeho stavebnej časti, ktorá sa stavia z betónových alebo polystyrénových dielcov je možné ho vystavať takmer kdekoľvek. Často sa k Vám dostanú aj fotografie zo striech výškových budov kde sú tieto bazény osadené po celom svete. 

Murovaný bazén nie je obmedzený ani tvarom ani jeho veľkosťou preto je vhodný od súkromných bazénov až po verejné plavárne. Je vhodný do exteriéru ale aj do interiéru, dá sa vystavať už aj v existujúcej budove. 

Murované bazény sú osadené ťažkou bazénovou fóliou, ktorá sa dodáva v monžstve farieb a povrchov až po 3D imitácie, preto je murovaný bazén dizajnovo neobmedzený . Hrúbka ťažkej bazénovej fólie je od 1,5mm (na rozdiel od lacných fóliových bazénov kde je hrúbka fólie len 0,6mm), ťažká bazénová fólia je tkaná a preto nie je náchylná na roztrhnutie. Ťažká bazénová fólia sa zvára na mieru priamo v existujúcej stavebnej časti murovaného bazéna.    

Stavba


Stavebná časť bazéna

Stavebná pripravenosť

 

Najčastejšie sa bazén z ťažkej fólie rieši vo forme betónovej vane vyrobenej z betónových tvárnic vystužených oceľou alebo odliatim monolitu do šalovacích dielcov. Je možné ho riešiť ako externý, tak aj interný.

Nezanedbateľnou stavebnou výhodou takto riešeného bazéna (najmä pri novostavbe nehnuteľnosti) je aj možnosť časového a finančného rozdelenia dodávky bazénovej časti. Stavebná (lacná) časť bazéna sa dodá a namontuje v nutnom termíne – kvôli postupu stavebných a terénnych prác na nehnuteľnosti. Dokončovacia (drahá) časť bazéna (inštalácia fólie a technológie) sa urobí v termíne vhodnom na prevádzku bazéna. Pri novostavbách môže byť časový interval medzi oboma etapami dlhý niekoľko mesiacov až rokov.

Vnútorný povrch skeletu bazéna je nahladko zarovnaný sieťkou a cementovým poterom.

Ak zvažujete kúpu a stavbu bazéna, nevynechajte z úvah a kalkulácii ani tento systém stavby a dajte si u nás vypracovať cenovú ponuku na mieru na dodávku bazéna s ťažkou fóliou.  

Výhody


Medzi hlavné výhody bazéna riešeného formou ťažkej fólie patrí:

  • Dlhá životnosť (20 a viac rokov)
  • Nízke náklady na realizáciu
  • Vysoká variabilita tvarov, rozmerov a vnútorného členenia bazénov
  • Možnosti rôznych farebných kombinácií
  • Vysoká pevnosť povrchu a odolnosť proti poškodeniu
  • UV stabilizovaný povrch
  • Odolnosť voči nečistotám a pliesňam
  • Možnosť inštalácie na rôzne povrchy (betón, termo-tvárnice, plech, plast, drevo a pod.)
  • Možnosť lacnej rekonštrukcie starších a poškodených bazénov